sobota, 11 stycznia 2014

styl i cała reszta

Ostatnio nie jest mi łatwo skupić się na wnętrzach i dizajnie. Czuję, że na tym blogu zrobiło się ciasno, że potrzebuję więcej przestrzeni. Interesuje mnie tyle innych rzeczy, mam w głowie tyle pytań... Co decyduje o tym, że coś lubimy, a czegoś innego już nie? Że wybieramy konkretne ubrania, buty, dodatki, meble, książki czy jedzenie? Dlaczego podobają nam się takie wnętrza a nie inne? Co odróżnia nas od milionów innych ludzi? I wreszcie, czy nasze wybory mają wspólny mianownik? Tak. Odpowiedzią na wszystkie te pytania jest jedno słowo: Styl.


Mówiąc prosto, styl to coś, co nas wyróżnia. To nie konkretne ubrania, to nawet nie moda. Styl to TY. To sposób, w jaki chodzisz i mówisz; w jaki się ubierasz i urządzasz mieszkanie. To książki, które czytasz i filmy, które oglądasz. Styl to pochodna wszystkich Twoich wyborów. Styl to coś, co czyni Cię wyjątkowym człowiekiem, innym niż wszyscy. Nie daj sobie wmówić, że tu chodzi o to, czy jesteś dziewczyną czy chłopakiem, czy masz 14 lat czy 40, czy ważysz 50 kg czy 90 kg. Tak naprawdę styl nie jest czymś zewnętrznym. Jest czymś, co wynika z wewnątrz.

Podczas moich podróży często zastanawiałam się, dlaczego oglądam sie na ulicy za jakąś osobą, a na inne zupełnie nie zwracam uwagi. Zastanawiałam się, dlaczego pewne ubrania zabieram ze sobą wszędzie, a inne zakładam tylko na służbowe okazje. Dlaczego ciągnie mnie w stronę mebli i dodatków z lat 50. XX wieku, a meble współczesne są mi całkowiecie obojętne. Dlaczego niektóre wnętrza wywołują na mojej twarzy uśmiech, a inne obojętność? To własnie styl.Znacie Scotta Schumana? Na pewno chociaż raz odwiedziliście stronę the Sartorialist. Albo Yvana Rodica z Face Hunter? Nie dziwi Was, dlaczego ich uwagę zwracają ci konkretni ludzie? Bo jest w nich coś wyjątkowego. Czasem nawet trudno powiedzieć co. To coś, to STYL.Może czas zacząć pisać o czymś więcej niż wnętrza? 
Pa!

6 komentarzy:

 1. 14.04.2013 te uniwersalne, pasujące prawie do wszyskiego buty .. podasz link/ nazwe sklepu?? Asia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To są sztyblety do jazdy konnej, kupione na allegro u sprzedającego Horse House, ale oststnio nie mogłam ich znaleźć. Mają też sklep internetowy na stronie: http://www.horsehouse.pl/pl/Katalog/Jezdziec/Buty/Sztyblety/
   Są super wygodne, bardzo polecam!

   Usuń
 2. I tak naprawdę wszystko się dopełnia, przenika. Ubiór, wnętrza, zainteresowania. Z perspektywy swoich lat dodam, że styl może ewoluować w czasie. Ja się jeszcze zastanawiam na ile jest to suma naszych pragnień i wyobrażeń na swój temat, a ile w tym naszego, prawdziwego ja :)
  pozdrawiam
  marta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda! I na ile możemy jeszcze mówić o stylu w epoce globalizacji wszystkiego. Czy dzisiaj nadal mamy szansę się wyrózniać, skoro wielkie koncerny zmonopolizowały rynek? Skoro młodzi ludzie na całym świecie wyglądają tak samo? I wreszcie: w którym momencie życia nasz styl się kształtuje? Kiedy jesteśmy na tyle dojrzali, żeby świadomie dokonywać wyborów? Tyle tych pytań, jak żyć?:-)

   Usuń
 3. czasem obiektywny brak stylu jest stylem. ważne by to coś nie było nijakie po prostu.

  OdpowiedzUsuń