czwartek, 23 maja 2013

art in da house

Czy sztuka w domu jest ważna? Czy warto kupować prace nieznanych artystów narażając się na krytykę, że kupujemy badziewie? A może uznać, że skoro nie stać nas na Picassa czy Vermeera to już nie ma co się wychylać i trzeba być wiernym reprodukcjom, kupowanym na metry w sklepach z plakatami?
Tutaj pojawiają się odwieczne pytania: Co to właściwie jest ta sztuka? i jeszcze: Czy sztuka to dla każdego to samo? Niestety nie odpowiem na żadne z powyższych. Mogę jedynie powiedzieć, że sztukę a) należy kupować (zwłaszcza tych młodych artystów, np. umierających z głodu absolwentów ASP) oraz b) sztukę trzeba pokazywać (ZWŁASZCZA w domu, chociaż można też spróbować powiesić co nieco nad swoim biurkiem, jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca w boksie na tzw. open space). 
Dlaczego kupować sztukę? Oprócz względów oczywistych, takich jak szacunek wśród znajomych i walory inwestycyjne (może się przecież okazać, że ten obraz, który kupiliśmy od studenta o pseudonimie Tycjan09 na allegro za kilka lat będzie wart majątek) dochodzą jeszcze względy ESTETYCZNE. Bo w sumie chodzi o to, żeby otaczać się w domu rzeczami, które NAM sie podobają (dodatkową zaletą będzie to, że nie posiada ich co druga osoba mieszkająca w naszym bloku). 
A poniżej przykłady na to, co sztuka może zrobić z wnętrzem. Jak widać DUŻO MOŻE:-)


powyższe: scandinavianretreat.blogspot.com

pinterest.com

pinterest.com

pinterest.comI co? Kupować sztukę? Ciekawa jestem Waszych opinii:-)

Pa!

5 komentarzy:

 1. Zdecydowane TAK dla sztuki w domu :))))) grunt to otaczać się pięknymi przedmiotami i węwnetrznie pięknymi ludzmi :)))

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie http://m-lenat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Niby jeden obraz a charakter wnętrza od razu inny. Świetne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak kupować sztukę nie koniecznie tą z najwyższej półki ale wszystko co unikatowe i zrobione własnoręcznie ma u mnie uznanie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. obraz czy grafika dodaje powietrza wnętrzom, magii i 4 wymiaru... Zawsze warto.

  OdpowiedzUsuń