wtorek, 9 sierpnia 2011

Lata lecą... design nie przemija.

Oszalałam na pukncie foteli i krzeseł. Nie, nie byle jakich! Stylowych. Szczególnie tych, reprezentujących nasz krajowy design z lat 50., 60., 70. i 80. Serce mnie boli, kiedy przypomnę sobie nieśmiertelną kawową ławę z kompletem 4 krzeseł z lat 70., które stały u mojej babci, a które to, w pogoni za nowoczesnością, zostały pewnego lata zamienione na nowe (czytaj: bezosobowe) bure fotele. Heh... Stałyby sobie dzisiaj na honorowym miejscu w moim małym mieszkanku... Nie tracę jednak nadziei, że pewnego pięknego dnia znajdę takie cudo na jakimś targu staroci, zabiorę je do domu, wyczyszczę, polakieruje jego sfatygowane nogi i podłokietniki a potem sprawię mu nowe ubranko... (tak, zdaję sobie sprawę, że dość dziwnie to brzmi).
Jest coś magicznego w odreasturowywaniu starych mebli. To jakby tchnąć w nie nowe życie. Nie można się do tego zabierać od tak sobie. Stylowy mebel w końcu zobowiązuje!
Jeśli szukacie sposobu na odświeżenie swojego salonu/sypialni/kuchni/łazienki (niepotrzebne skreślić) albo chcecie nadać nieco charakteru nowoczesnemu wnętrzu, taki mebel sprawdzi sie bezbłędnie. Wystarczy postawić go przy nowoczesnej kanapie kupionej w IKEI, użyć jako półki na książki albo szafki nocnej i voila! Co odważniejsi mogą jeszcze dodać kryształowy, dżwięczący przy podmuchach wiatru żyrandol i mamy, zawsze modny, mix nowego ze starym. Do spróbowania!
Ci, którzy nie czują się na siłach, żeby samodzielnie odrestaurować stare fotele i krzesła (a także stoły, komody, szafy itd.) zawsze mogą sobie takie cudeńko kupić. Oto jakie perełki znalazłam w internecie:


Fotel podobny do tego, prezentowanego powyżej, jeszcze do niedawna można było zakupić w IKEA za jedyne 300 zł.
Zobaczcie jakie to łatwe:

Sofa Klobo IKEA 349,99 zł                                                                                          krzesło Bazaar.pl 1495 zł


lampa Alang IKEA 199,99 zł 


                                
Żyrandol Phantom 509 zł KARE Style                                            Fotel Karlstad IKEA 599,99 zł
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz